Forum hobby Strona Główna hobby
>>::POLSKI PORTAL HISTORYCZNO-MODELARSKI::
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy     GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Z czym do łusek.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hobby Strona Główna -> Czyszczenie i konserwacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
HOMER
Moderatorek Pospolity
Moderatorek Pospolity



Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 51
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/4
Skąd: Sandomierz

PostWysłany: Czw 1:03, 23 Lut 2006    Temat postu: Z czym do łusek.

Ja do czyszczenia łusek stosuje roztwór wody z kwaskiem cytrynowym nawet dobre efekty uzyskać mozna na krutki czas wsadzic do octu ale nie za długo bo mosiądz się odbarwia i wychodzi nam różowy kolor co innego łuski stalowe ale to wszystko zalezy od rodzaju metalu z jakiego zostały wykonane łuski i stopnia korozji łuski a jak nie to polecam elektrolize.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Yankees
Moderatorek Pospolity
Moderatorek Pospolity



Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 107
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Nie 18:43, 26 Lut 2006    Temat postu:

Do łuske (niewiem czy inne żeczy też dobrze czyści ale raczej tak) jest dobra wata stalowa super są po niej efekty.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
krilan
Szeregowiec
Szeregowiec



Dołączył: 11 Mar 2006
Posty: 14
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4
Skąd: Pułtusk

PostWysłany: Sob 11:29, 11 Mar 2006    Temat postu:

Witam!
Ja jak chce zrobic luseczki na zloto (niektorzy by mnie powiesili ) heh to najpierw w ocet nie za dlugo aby strasznie czerwone nie wyszly a potem wlasnie wata stalowa i piekne zolciutke luseczki wychodza Smile

dzieki i pozdrawiam krilan Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
wons
Starszy szeregowiec
Starszy szeregowiec



Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 24
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4
Skąd: Połczyn-Zdrój

PostWysłany: Nie 12:38, 12 Mar 2006    Temat postu:

Zależy, jak chcesz je czyścić - pozostawiając patynę, czy na błysk.

Nasze łuski- te, na których zostaje patyna - są czyszczone przy pomocy bardzo zużytej szczotki drucianej zamontowanej na szlifierce stołowej - przy odrobinie wprawy nie pozostawia żadnych rys.

Łuski, które chcemy czyścić do gołego mosiądzu traktuję dosyć drogim, ale skutecznym środkiem - Ajax żel niebieski - do kafelek. Leży sobie w nim łuska ile chce, następnie szmatka, proszek do zlewów i szorowanko. Później już wedle uznania - albo po umyciu tak już pozostawić, albo jeszcze pastą polerską. Później je lakieruję.

Łuski, które zbyt długo leżą w occie odbarwiają się - jest to spowodowane "wypłukiwaniem" cynku ze stopu mosiądzu. Im lepszy gatunkowo mosiądz, tym ładniej wyglądają, ale nie polecam octu.

Idea


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
sothoth666
Starszy szeregowiec
Starszy szeregowiec



Dołączył: 11 Mar 2006
Posty: 18
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4
Skąd: WOLNE MIASTO GDAŃSK

PostWysłany: Nie 15:20, 12 Mar 2006    Temat postu:

Yankees jako mod pisz bez błędów ....

no bo kto widział takie "żeczy"


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Matejko
MODERATOREK POSPOLITY



Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 430
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4
Skąd: Warszawiocha - Yellonky

PostWysłany: Nie 16:18, 12 Mar 2006    Temat postu:

Witam !

Ja osobiście wolę kiedy łuska błyszczy. Jeśli już czyszczę, to na wysoki połysk. Very Happy
Wiem, że niektórzy zaraz zrobią ze mnie barbarzyńcę - no ale cóż poradzę, skoro takie właśnie łuseczki mi się podobają. Mr. Green
Oczywiście, niektórych znajdków nie czyszczę, ładna patynka też ma swój urok. Wink

Cały proces czyszczenia przebiega przy pomocy papierków ściernych (na mokro) i pasty polerskiej.

Pozdrawiam Matejko Partyman

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hobby Strona Główna -> Czyszczenie i konserwacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001 phpBB Group

Chronicles phpBB2 theme by Jakob Persson (http://www.eddingschronicles.com). Stone textures by Patty Herford.
Regulamin